Home Train Timings Vijayawada to Dharmavaram


 
Vijayawada to Dharmavaram PDF Print E-mail

 

Train No. 17215 Vijayawada-Dharmavaram

 

Code Station Name Arr. Dep. S M T W T F S
BZA Vijayawada Jn First 23.10 X
Y X Y X X Y
GNT Guntur Jn 23.50 23.55              
NRT Narasaraopet 00.43 00.44              
VKN Vinukonda 01.18 01.19              
MRK Markapur Road 02.35 02.36              
GID Giddalur 03.45 03.46              
NDL Nandyal 05.25 05.30              
DHNE Dhone Jn 07.05 07.10              
GY Gooty Jn 08.15 08.17              
ATP Anantapur 09.25 09.27              
DMM Dharmavaram Jn 10.45 Last              

 

Train No. 17216 Dharmavaram-Vijayawada

 

Code Station Name Arr. Dep. S M T W T F S
DMM Dharmavaram Jn First 17.50 Y X Y X Y X X
ATP Anantapur 18.30 18.32              
GY Gooty Jn 19.50 19.52              
DHNE Dhone Jn 21.15 21.20              
NDL Nandyal 00.05 00.10              
GID Giddalur 01.50 01.51              
MRK Markapur Road 02.50 02.51              
VKN Vinukonda 03.41 03.42              
NRT Narasaraopet 04.14 04.15              
GNT Guntur Jn 05.35 05.40              
BZA Vijayawada Jn 06.50 Last